O wygodzie korzystania z płatności cyklicznych

Każdy z nas wie, że rachunki i różnego rodzaju comiesięczne zobowiązania potrafią stać się prawdziwym utrapieniem. Wcale nie chodzi o ich wysokość, tylko konieczność załatwiania pojedynczych spraw w określonym terminie każdego miesiąca, a więc zwyczajnie o przymus pamiętania o deadlinach. Potrafi to być szczególnie uciążliwe, jeśli np. w pracy zbliża się kolejny deadline, w domu czekają na nas inne obowiązki, a do tego trzeba mieć czas również dla siebie. W tak zabieganej codzienności przydałoby się rozwiązanie, które załatwiałoby wszystkie rachunki za nas. Otóż oznajmiamy, że takie rozwiązanie już istnieje i nazywa się płatności cykliczne.

Jak można się domyśleć z samej nazwy płatności cykliczne polegają na regularnym obciążaniu karty płatniczej jej właściciela. Stosujący tę usługę mogą jej wiele zawdzięczać. Otóż kupujący nie muszą już pamiętać o wykonywaniu powtarzalnych opłat, a sam sprzedawca dostaje niewątpliwą korzyść w postaci regularnego i terminowego otrzymywania płatności za oferowaną przez niego usługę. Jest to więc niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie, które będzie pamiętać za nas o płaceniu za prąd, Internet czy Netflixa.

Działanie usługi
Płatności cykliczne są bezobsługową metodą płatności automatycznych. Oznacza to, że po zarejestrowaniu takiej usługi, w kolejnych terminach płatności np. faktury za kablówkę, prąd czy abonament telefoniczny użytkownik będzie informowany, że wkrótce nastąpi obciążenie jego karty określoną oczywiści wcześniej należnością. Autoryzacji samej transakcji dokonuje już za niego wybrany wcześniej pośrednik płatności, jak np. Dotpay. Warto podkreślić, że w dowolnej chwili, użytkownik może zlecenie odwołać i szybko zrezygnować z usługi. Jest to niezwykle ważne, ponieważ w wyniku określonej sytuacji życiowej zdarza się, że nie możemy zapłacić rachunku w danym momencie. Wówczas wystarczy, że zrezygnujemy z usługi, przy czym potem możemy do niej znowu wrócić. Co równie istotne to, ze usługa oznacza koniec z uporczywym obowiązkiem i naliczanymi odsetkami, ponieważ teraz nasze rachunki będą zawsze opłacone terminowo.

Na co warto zwrócić uwagę?
Płatności cykliczne to rodzaj automatycznych transakcji, które stanowią część płatności dokonywanych bez potrzeby każdorazowego wprowadzania danych karty płatniczej lub danych potrzebnych do autoryzacji przelewu. Usługa w prosty sposób eliminuje konieczność podawania numeru karty przy każdej płatności za rachunki po stronie użytkownika, co oznacza, że jego karta będzie cyklicznie obciążana, zgodnie z wcześniej zawartą umową. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorca pozbywa się problemu, jakim jest nieskuteczna windykacji należności. Obecnie płatności takie oferuje wiele operatorów pośredniczących w płatnościach online, m.in. wspomniane już Dotpay. Ta forma płatności jest przeznaczona dla każdego, kto posiada kartę kredytową lub debetową, przy czym nie ma znaczenia czy rachunek jest w polskim banku. To jednak nie wszystko, otóż płatność cykliczną możemy ustawić dla wielu innych transakcji, nie tylko dla rachunków. Tym sposobem możemy więc opłacać miesięczny karnet na siłownię czy basen, naukę języka czy nawet korepetycje. Eksperci prognozują, że w przeciągu kilku następnych lat płatności cykliczne staną się naszą codziennością.

Same zalety
Dzięki takiemu rozwiązaniu realizacji należności nie trzeba liczyć na pamięć swoich klientów i martwić się utrzymaniem płynności finansowej, której zaburzenie może wprowadzić przedsiębiorcę w kłopoty. Kupujący zyskują wolną głowę i nie muszą martwić się pamiętaniem, a e-sprzedawca zyskuje korzyść z regularnego i terminowego otrzymywania płatności za oferowaną przez siebie usługę.