Trwa ładowanie proszę czekać ...

Aster chiński

19 kwietnia 2015

Aster chiński to gatunek kwiatów jednorocznych bardzo często wybierany przy aranżacji ogrodu. Należy do roślin ozdobnych, dostępnych jest wiele odmian i kolorów, które pozwolą na stworzenie oryginalnych rabat. Świetnie nadaje się również do hodowli w pojemnikach i donicach, po ścięciu będzie długo ozdabiał dom.

Aster chiński wysoki można z powodzeniem wyhodować dzięki wysiewowi nasion. Na ofertę nasion firmy POLAN składają się najpopularniejsze odmiany astrów. Każdy z nich dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, co pozwoli na zindywidualizowanie projektu ogrodu. Przed dokonaniem wyboru warto poznać poszczególne gatunki i odpowiednie dla nich warunki hodowli.

Aster chiński wysoki chryzantemowy

Jest rośliną jednoroczną, znakomicie sprawdza się na rabatach, ale również efektownie prezentuje się jako kwiat cięty. Aster chiński wysoki chryzantemowy AMETYST dodatkowo nadaje się do uprawy doniczkowej oraz może być ozdobą skalniaków.

W tej grupie roślin znalazły się kwiaty o pokroju wzniesionym ( aster „ada”, „maja”, „pola”) lub krzaczastym („ametyst”, „ariel”, „beryl”, „demon”, „flaming”, „opal”). Zalecany termin wysiewu pod osłoną do multiplatów do marzec, sadzenie na miejsce stałe może z powodzeniem odbyć się w maju. Efektem jest długie kwitnienie, które przypada na okres od lipca do września. Dorosłe rośliny osiągają wysokość 20-25 cm.

Aster chiński wysoki igiełkowy 

Grupa kwiatów o pokroju krzaczastym, silnie rozkrzewionych. Astry igiełkowe polecane są do hodowli na rabatach oraz jako kwiaty cięte ozdabiające wnętrza domów. Firma POLAN oferuje szeroki wybór kolorów astrów, dostępne są zarówno kolory jasne – białe, kremowe czy jasnoróżowe, oraz kwiaty o barwach bardziej intensywnych – czerwone, ciemnofioletowe, śliwkowoamarantowe.

Termin wysiewu i zalecanego sadzenia astrów chińskich igiełkowych na miejsce stałe pokrywa się z terminami wysiewu i sadzenia innych rodzajów tych kwiatów. Ich okres kwitnienia przypada na sierpień. Dorosłe rośliny osiągają wysokość 40-50 cm, korony kwiatów są spore, osiągają rozmiar od 9 do 12 centymetrów. W związku z tym należy pamiętać o zachowaniu większych odległości pomiędzy sadzonkami.

Aster chiński wysoki książęcy

Podobnie jak inne astry odmiana wysoka książęca jest przeznaczona przede wszystkim do uprawy na rabatach oraz wykonania kompozycji z kwiatów ciętych. Kwiaty są bardzo silnie rozkrzewione, a ich pokrój wzniesiony. Kolorystyka tego typu astrów to odcienie czerwieni i różu.

Terminy wysiewu, sadzenia i kwitnienia astrów chińskich książęcych to kolejno przełom marca i kwietnia, maj oraz sierpień. Astry przeznaczone są dla podłoża piaszczysto-gliniastego. Wysokość roślin to 40-60 cm, korona kwiatów osiąga 8,5-10 cm.

Seria MILENA

To odmiana astrów chińskich wysokich książęcych, wyjątkowo dekoracyjna, z wydłużonym okresem kwitnienia. Szczególnie efektowne są oferowane przez firmę POLAN kolory kwiatów, łączące dwa kontrastujące odcienie.

Aster chiński wysoki piwoniowy

Odmiana wyjątkowo wysoka, osiąga od 50 cm do 60 cm Najczęściej kwiaty są silnie rozkrzewione o pokroju wzniesionym lub krzaczastym. Bogata kolorystyka i duże kwiaty o koronie osiągającej od 7 cm do 10 cm sprawdzają się szczególnie na rabatach. Optymalne dla astrów chińskich piwoniowych jest podłoże piaszczysto-gliniaste. Wysiew najlepiej zaplanować w marcu lub kwietniu, by w maju dokonać sadzenia na miejsce stałe. Po trzech miesiącach ogród będzie pełen efektownych kwiatów, które swoją nazwę zawdzięczają koronie przypominającej koronę piwonii.