Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jakie lampy do ścieżki w ogrodzie?

8 maja 2021

Niemal w każdym ogrodzie znajduje się ścieżka, która powinna być odpowiednio doświetlona, aby wywoływała romantyzm i podkreślała samo otoczenie. W ostatnim czasie zadajecie nam sporo pytań o wybór lamp, dlatego postanowiliśmy Wam w tym pomóc. Poniżej kilka rodzajów oświetlenia, które powinny przykuć Twoją uwagę. Zapraszamy do lektury!

Lampy solarne - uniwersalne zastosowanie

Do oświetlenia ścieżki najczęściej wykorzystuje się lampy solarne, ponieważ w ciągu dnia się ładują, a nocą ładnie świecą. Koszt ich zakupu nie będzie wielki. Już za sumę 35 złotych zamówicie przynajmniej jedną sztukę, a na całą ścieżkę wystarczy Wam ich dziesięć (odległość pomiędzy lampami 10W powinna wynosić 200 cm). Rozwiązanie dobre dla tych osób, które nie chcą rozkopywać swojego ogrodu, aby zapewnić mu energię z sieci domowej.

Halogeny - rozwiązanie dla nowoczesnych

Halogeny są ładne, dają jasne światło i kosztują sporo. Warto jednak zdecydować się na taki wydatek, ponieważ mogą przetrwać nawet kilka lat. Zaimplementowane przy ziemi będą pięknie doświetlać ścieżkę i jeśli posypana jest ona białym kamieniem - trudno o lepszy efekt.

Kanał wodny z LEDAMI

Całkiem ciekawym pomysłem jest stworzenie wzdłuż ścieżki koryta, w którym zatopicie panele LED. Takie rozwiązanie jest świetne dla ogrodów w których znajdują się oczka wodne. Koszt wykonania takiego systemu będzie drogi, ponieważ oprócz samych paneli LED potrzebować będziemy również turbiny, która będzie stale popychać wodę do przodu. Na koryto o łącznej długości 50 metrów wydacie ponad 1500 złotych (koszt całościowy).

Ścieżka w ogrodzie powinna być oświetlona, bo to jedyne miejsce na posesji, które nocą stwarza odpowiedni klimat oraz aurę. Sami wybierzcie co dla Was najlepsze, lecz niekoniecznie kierujcie się ekonomią.