Rodzaje płatności mobilnych

Chciałbyś płacić za zakupy nie biorąc z domu portfela? Być może jeszcze nie wiesz, ale takie możliwości są dostępne w Polsce już od jakiegoś czasu. Wielu użytkowników smartfonów bardzo ceni takie udogodnienia, chociaż spora grupa nie ma zaufania do mobilnych metod płatności. Na szczęście świadomość naszego społeczeństwa w tej kwestii rośnie – jesteśmy chronieni przez szereg praw konsumenckich, wręcz transakcje internetowe są wyjątkowo skrupulatnie monitorowane przez różne organizacje płatnicze. W każdym razie, warto wypróbować, czy dana metoda płatności odpowiada naszym oczekiwaniom i czy nie przyczyni się do usprawnienia wykonywanych codziennych czynności. Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu!

System płatności m-pay

M-pay to bardzo prosta usługa mobilna, dzięki której możemy załatwiać codzienne płatności o wiele sprawniej i wygodniej. Wystarczy, że zainstalujesz w swoim telefonie aplikację mobilną i doładujesz swoje konto określoną przez Ciebie kwotą. Jak widać, m-pay działa jak wirtualne portfele. Aby płacić za transakcję, wystarczy wprowadzić numer generowany przez aplikację i zatwierdzić w telefonie dokonywaną płatność (instrukcja wyświetla się na bieżąco). Jakie usługi oferuje m-pay? Przez m-pay w szybki sposób doładujesz swój (lub czyjkolwiek) telefon o dowolnej porze dnia i nocy. Bez problemu wystawisz fakturę. Nie będzie też problemu z kupieniem biletu parkingowego lub biletu w komunikacji miejskiej– aplikacja m-pay działa w większych miastach w Polsce. Ogromnym plusem takiej opcji jest zupełnie bezstresowa transakcja, bo wchodząc np. do autobusu miejskiego nie musisz stać w kolejce do automatu biletowego lub zastanawiać się, czy masz wystarczającą ilość drobnych. Jeśli chodzi o miejsce na parkingu, wystarczy, że za przednią szybę włożysz własnoręcznie opisaną kartkę „za parking płacę z m-pay” i kontrolerzy bardzo łatwo zweryfikują tablice rejestracyjne samochodu w swoim systemie. Dodatkowo dzięki m-pay zapłacisz także za domowe rachunki. Aby to zrobić będziesz musiał zeskanować telefonem kod kreskowy i potwierdzić ich płatność kodem PIN w aplikacji. Które domowe rachunki opłacisz? M. in.: energię elektryczną, gaz, wodę, wywóz śmieci i kanalizację, media, telefon, telewizję kablową i satelitarną, internet stacjonarny i mobilny. Koniecznie sprawdź m-pay.

System płatności Skycash

System płatności mobilnych Skycash działa na bardzo podobnej zasadzie, jak m-pay. To uniwersalna aplikacja, która jest zupełnie niezależna od wszystkich operatorów sieci komórkowych. Obecnie korzysta z niej ponad 2,5 miliona polskich użytkowników! Co ją wyróżnia na tle innych mobilnych aplikacji płatniczych? Prócz płacenia za bilety parkingowe, komunikacji miejskiej lub kolejowe, Skycashem możemy zapłacić za bilet do kina (z możliwością wybrania miejsca!). Dodatkowo wykupimy przez tą aplikację ubezpiecznenie parkingowe i podróżne. To bardzo fajna opcja, zwłaszcza jeśli zapomnisz tego zrobić odpowiednio wcześniej - wykupić je możesz w drodze na wymarzony urlop. Rejestracja oraz aktywacja konta na Skycash jest zupełnie za darmo, a korzystanie z niej nie wymaga dużych nakładów finansowych.