Poznaj usługi Dotpay: płatności odroczone, ratalne i cykliczne

Rynek płatności online rozwija się bardzo dynamicznie. Klienci oczekują bogatego wyboru kanałów płatności. Chcą płacić szybko i komfortowo. Z myślą o rosnących potrzebach klientów sklepów internetowych Dotpay wprowadza kolejne typy płatności. Sprawdź, dlaczego warto je zaoferować w swoim sklepie.

Płatności odroczone to innowacyjna usługa Dotpay, która pozwala zapłacić za zakupy w ciągu trzydziestu dni. Z punktu widzenia sprzedawcy niewiele się zmienia – Dotpay po pozytywnym zweryfikowaniu kupującego przelewa pieniądze na konto sprzedawcy, dzięki czemu może on od razu rozpocząć realizację zamówienia, nie tracąc płynności finansowej. Tym samym Dotpay niejako „zakłada” pieniądze za kupującego. Dla klienta takie rozwiązanie ma oczywiście liczne zalety. Przede wszystkim pozwala zamówić więcej z myślą o tym, że po obejrzeniu towaru wybierze to, co pasuje – szczególnie ma to zastosowanie przy ubraniach i obuwiu. Dzięki płatnościom odroczonym kupujący nie musi blokować swoich środków, co może być problematyczne, jeśli chce zamówić np. pięć par butów, a planuje kupić jedne. Płatności odroczone pozwalają na zrobienie zakupów w kwocie do 2000 zł. Oczywiście jeśli klient odeśle towar, płaci tylko za to, co faktycznie kupił. 

Co ważne, po trzydziestu dniach płatność może zostać rozłożona na raty. Korzyści dla klienta są wiec oczywiste, a jakie są korzyści sprzedawcy? Możliwość skorzystania z płatności odroczonych sprawia, że klient chętniej dokona zamówienia, a więc podnosi wskaźniki konwersji. Co ważne, klienci są też skłonni do zakupów o wyższej wartości. Nawet uwzględniając możliwość zwrotu, wprowadzenie płatności odroczonych przekłada się pozytywnie zarówno na liczbę transakcji, jak i ich wartości. Nie bez znaczenia jest też fakt, że klient docenia szeroką ofertę płatności i chętniej wraca do sklepu, który ją oferuje, a lojalność użytkowników także przekłada się na wyższe zyski ze sprzedaży. 

Płatności ratalne dostępne są nie tylko jako kolejny etap płatności odroczonych. Dotpay współpracuje z dwoma dużymi bankami: Alior Bankiem oraz mBankiem, dzięki czemu oferuje swoim klientom korzystna ofertę ratalną. W ramach płatności ratalnych można dokonać zakupów za kwotę od 300 zł do 20 000 zł, okres spłaty wynosi d 3 miesięcy do 3 lat, co pozwala elastycznie zarządzać spłata pożyczki i dopasować harmonogram rat do swoich możliwości finansowych. Co ważne, pożyczka udzielana jest po weryfikacji online, bez konieczności załączania zaświadczenia o dochodach.