E- raty szansą na zdobycie nowych klientów

Światowy handel zyskał niezwykle potężny i prężnie rozwijający się kanał dystrybucji. Są nim sklepy internetowe, zyskujące coraz większą popularność również w Polsce. Sprzedaż online cieszy się ogromnym zainteresowaniem polskich konsumentów, a wejście do branży e-commerce stało się doskonałym pomysłem na własny biznes. Bycie częścią rynku e-commerce oznacza konieczność zderzenia się z konkurencją, która jest niemała. Dlatego właściciele sklepów online prześcigają się w sposobach na przyciągnięcie nowych klientów. Jednym z nich jest z pewnością poszerzenie palety form płatności. Hitem wśród e-konsumentów stały się ostatnio e-raty.

Dlaczego warto wprowadzić e-raty w swoim sklepie internetowym?
Udostępniając opcję zakupów ratalnych online sklep zyskuje szanse na poszerzenie swojej oferty. Raty online są także doskonałym pomysłem na przyciągniecie zupełnie nowych i zyskanie stałych klientów. E-raty wpływają znacząco na wzrost sprzedaży. Konsumenci są bardziej skłonni dokonywać zakupów, zwłaszcza droższych przedmiotów, gdy mają możliwość rozłożenia płatności w czasie. 

Aby spopularyzować raty online powstała strona internetowa www.eraty.pl. Ułatwia ona nowym sklepom internetowym podjęcie współpracy i efektywne korzystanie z systemu e-rat. Znajdziemy na niej wszelkie potrzebne informacje na temat metod finansowania systemu ratalnego we własnym sklepie online. Niezwykle pomocna jest instrukcja integracji systemu oraz narzędzia do generowania linków. 

Właściciele sklepów, które wprowadziły e-raty wypowiadają się jednoznacznie. Korzyści płynące z tej opcji są bardzo duże. Poszerzenie grona klientów i regularny wzrost obrotów powinny przekonać niezdecydowanych. Warto oczywiście podjąć współpracę ze znanym i wiarygodnym partnerem w zakresie e-rat. Opcję sprzedaży ratalnej udostępnia między innymi Dotpay, popularny i zaufany dostawca płatności internetowych. Korzystając z usług takiej firmy możemy przekonać klientów, że raty online są całkowicie bezpiecznym sposobem na zakupy internetowe. 

Zalety systemu e-raty 
Raty online to przede wszystkim ogromna wygoda dla kupujących. Zakupy w systemie ratalnym większości z nas kojarzą się ze żmudną procedurą, koniecznością wypełniania dokumentów i spełnienia szeregu formalności. E-raty pozwalają ominąć te wszystkie niedogodności i znacznie przyspieszyć cały proces. Klienci wszystkie formalności załatwiają za pośrednictwem Internetu. Z tego rozwiązania korzystają różne grupy konsumentów. 

Pełna automatyzacja całego procesu przyznawania kredytu przyciąga e-konsumentów, którzy cenią sobie komfortowe zakupy online. Klienci mają również gwarancję całkowitego bezpieczeństwa transakcji. Jak procedura wygląda w rzeczywistości? Klient kupuje produkt na raty w sklepie internetowym. E-sklep potwierdza dostępność towaru, a bank współpracujący w ramach systemu wydaje decyzję kredytową. Do klienta trafia umowa wraz z pakietem informacji. Po jej podpisaniu bank przesyła informację do sklepu o możliwości wysłania towaru.