Nigdy nie korzystałeś z rat online? Przekonujemy, że warto.

Zakupy ratalne są coraz częściej wybierane przez e-konsumentów. Głównym powodem jest komfort tego rodzaju transakcji. Dzięki e-ratom możemy kupić produkty, na które nie byłoby nas stać. Zakupy na raty za pośrednictwem Internetu to także doskonały sposób na kreowanie pozytywnej historii kredytowej. Jeżeli myślimy o wzięciu w przyszłości kredytu, e-raty uwiarygodnią nas w oczach banku. 

Szybka, wygodna i bezpieczna forma płatności
Kolejki w niektórych bankach zdają się nie mieć końca. Klientów jest dużo, a formalności zazwyczaj zajmują sporo czasu. Poza tym, konieczny jest dojazd do siedziby banku, czekanie na wydanie decyzji kredytowej oraz wydruk wszelkich potrzebnych dokumentów. Cała procedura przedłuża się, więc w czasie. Nie wszystkim klientom to odpowiada. 

Zakupy na raty drogą internetową to doskonałe rozwiązanie dla osób niecierpliwych, które nie mają czasu na marnowanie go w kolejkach albo ceniących komfort. Jedną z największych zalet e-rat jest możliwość załatwienia wszystkiego przez Internet. Nie musimy wychodzić z domu czy zamawiać kuriera. Decydujemy się na zakup konkretnego produktu, spośród opcji płatności wybieramy raty online, wypełniamy odpowiedni formularz i pozostaje nam jedynie zaczekać na decyzję banku. Mamy też gwarancję, że pożyczka zostanie udzielona przez bank. Nie ma mowy o żadnych „chwilówkach”. 

Spłacanie rat i budowanie pozytywnej historii kredytowej
Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że większość ludzi buduje swe domy lub kupuje mieszkania zaciągając ogromne kredyty w bankach. W przeciwnym razie, mało kogo stać byłoby na tak ogromny wydatek. Kwoty związane z budową domu czy zakupem własnych czterech kątów są niemałe, musimy, zatem liczyć się z koniecznością zaciągnięcia zobowiązania w banku. Jednak dostać kredyt wcale nie jest tak łatwo. Konieczna jest odpowiednia wysokość dochodów. Bank bierze także pod uwagę wszelkie spłacane terminowo zobowiązania finansowe. Zakup towaru na raty przez Internet pozwala stworzyć pozytywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Podobny efekt ma również korzystanie z karty kredytowej. Bank widząc, że co miesiąc spłacamy w terminie raty ocenia nas, jako wiarygodnego partnera, któremu może zaufać. Dzięki temu zdobycie kredytu nie jest takie trudne. 

Wybierając raty online możemy kierować się również innymi powodami takimi, jak brak odpowiedniej kwoty na zakup, konieczność zakupu określonego produktu „na już”, chęć skorzystania z promocji lub rat zero procent oraz szansa na spełnienie marzenia związanego z posiadaniem dóbr luksusowych.