Visa Checkout – na czym polega?

Firma MasterCard wprowadziła na rynek swoją wersję elektronicznego portfela, który znany jest jako Masterpass. Z kolei firma Visa dość długo zwlekała z wprowadzeniem podobnego produktu do swojej oferty. Na szczęście nadszedł już czas na innowacje! Otóż Visa postanowiła odpowiedzieć na rosnące potrzeby e-konsumentów i oddała do użytku nową usługę o nazwie VISA Checkout. Warto nadmienić, że Polska jest póki co jedynym krajem w Europie, w którym ją uruchomiono. W dalszym teście opisujemy jak ta nowa usługa działa, w jaki sposób ją zainstalować oraz w jakich sytuacjach może być pomocna.

Visa Checkout to sprawdzona na świecie szybka, wygodna i bezpieczna forma płatności online, której mogą z powodzeniem używać Polacy. Usługa ta sprawia, że e-konsumenci mogą płacić online zarówno z urządzeń stacjonarnych, jak i mobilnych podając jedynie swój login i hasło. Płatności z Visa Checkout można dokonać u pierwszych polskich detalistów, jak również na stronach wielu międzynarodowych firm i e-sklepów.

Działanie usługi
Usługa ta działa na zasadzie elektronicznego portfela. Przeznaczona jest przede wszystkim dla tych, którzy często robią zakupy online przy użyciu technologii mobilnej. Visa Checkout jest wówczas sporym ułatwieniem. Kiedy nabywając przez Internet produkty lub usługi, chcemy zapłacić kartą płatniczą w tradycyjny sposób, musimy każdorazowo po nią sięgnąć, wprowadzić ręcznie wszystkie dane, a następnie udostępnić jeszcze konieczne informacje do wysyłki. Mie jest to może wielce czasochłonne, ale w dłuższej perspektywie może być irytujące i uciążliwe, o czym na pewno niejednokrotnie przekonał się każdy z nas. Dzięki elektronicznym portfelom, takim jak Visa Checkout, możemy usprawnić cały proces robienia zakupów online. Jedyne, co trzeba zrobić, to zarejestrować się w systemie i zapisać w nim swoje karty. Obsługuje on zarówno karty debetowe, jak i kredytowe, a także prepaid, i to nie tylko Visy, ale również MasterCard. Z usługi można korzystać na rozmaitych urządzeniach, jak komputery, tablety i smartfony. Kiedy następnym razem w e-sklepie jako opcję płatności wybierzemy VISA Checkout, wszystkie dane zostaną uzupełnione automatycznie. Należy dodać, że przy większych sumach będziemy musieli jedynie potwierdzić transakcję specjalnym kodem SMS. Od teraz możemy kupować online zawsze i wszędzie, nawet wtedy gdy nie mamy przy sobie karty.

Firma Visa Inc.
Firma Visa Inc. od lat zajmuje się technologiami płatniczymi i świadczy szybkie, bezpieczne oraz niezawodne usługi płatności elektronicznych na rzecz konsumentów, firm, instytucji finansowych oraz różnych jednostek sektora publicznego w ponad 200 krajach oraz terytoriach zależnych na całym świecie. Firma nie jest bankiem, nie wydaje kart płatniczych, nie udziela kredytów oraz nie ustala opłat pobieranych od użytkowników, jednak dzięki wprowadzanym przez nią innowacjom jej klienci z grona instytucji finansowych mogą oferować swoim klientom dużo większy wybór płatności online.