Dlaczego warto zastosować system szybkich płatności w sklepie internetowym?

Klienci mają coraz większe wymagania względem sklepów internetowych. Przy wyborze konkretnego sprzedawcy nie liczą się już tylko cena produktu czy koszt dostawy; wraz z rozwojem e-commerce znacznie poważniejsze znaczenie zaczyna odgrywać wygoda składania zamówienia i płacenia za nie. Dlatego dobranie efektywnego, bezpiecznego, szybkiego i przyjaznego dla użytkownika systemu płatności to sprawa priorytetowa, jeśli chcemy zdobyć zaufanie i wierność klientów.

Jakie zalety systemów szybkich płatności online można wyszczególnić?

Po pierwsze, oferują one bardzo duży wybór płatności – obsługę bardzo wielu kanałów szybkich przelewów online Pay-by-link, płatności kartą, portmonetek wirtualnych, płatności mobilnych, systemów ratalnych. Olbrzymi wybór metod płatności to gwarancja znalezienia przez kupującego ulubionego, zaufanego rozwiązania. Ta z kolei przekłada się na większą szansę wybrania sklepu internetowego, który oferuje te różnorodne metody płatności. Szczególnie lekceważenie rozwijającego się rynku płatności mobilnych może nie być najlepszym pomysłem. Tego typu płatności ostatnimi czasy zjednują sobie nowych zwolenników, a w najbliższych latach zainteresowanie nimi może wzrosnąć jeszcze bardziej. Warto już teraz wprowadzić je w swoim sklepie internetowym, a najlepszym na to sposobem jest skorzystanie z systemu płatności, który – jak to już było wspomniane – wśród licznych obsługiwanych form płatności oferuje również płatności mobilne.

Kolejna niezaprzeczalna zaleta zintegrowanych systemów płatności to szybkość i prostota uiszczania opłaty za ich pośrednictwem. Internauci oczekują coraz większej automatyzacji procesów, maksymalnego przyspieszenia procedury zamówienia. Systemy płatności odpowiadają na oczekiwania klientów i inwestują w metody umożliwiające coraz szybsze i wygodniejsze uiszczanie opłat.

Popularnym problemem przy składaniu zamówienia w Sieci jest chwilowa utrata połączenia internetowego lub inna niedogodność techniczna, która uniemożliwia dokonanie płatności w trakcie tej samej sesji zakupowej. Systemy płatności zabezpieczają użytkownika przed takimi incydentami, wysyłając automatyczne wiadomości e-mail z linkiem do kontynuowania procesu opłaty za transakcję. To rozwiązanie oczywiście oznacza też większy odsetek realizowanych zamówień, zatem wymierne korzyści dla przedsiębiorcy.

Ostatecznie, zaufane systemy płatności to najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dla e-konsumentów jest to rzecz bardzo ważna - pewność, iż wysyłane do sprzedawcy pieniądze są niezagrożone zwiększa szanse na sfinalizowanie transakcji. Dlatego zapewniane przez systemy płatności najwyższej jakości szyfrowanie i przekazywanie przedsiębiorcy tylko koniecznych do realizacji zamówienia informacji dotyczących klienta to kwestie, dzięki którym konsument jest bardziej skłonny do przeznaczenia pieniędzy na e-zakupy.

Zintegrowane systemy płatności posiadają wiele zalet Najważniejszą, będącą pochodną wymienionych w artykule, jest większy komfort klienta – a zatem większa szansa na jego przyciągnięcie.