Jakie mamy metody płatności online?

Obecnie kupowanie przeróżnych produktów w Internecie stało się dla nas standardem. Kwestia, nad którą się zastanawiamy dotyczy metod płatności online, która spełniłaby nasze wymagania. Przede wszystkim takie transakcje muszą być bezpieczne dla obu stron, a po drugie szybkie. Coraz częściej chcemy, by wymagały od nas podawania jak najmniej danych, bo nudzi nas mozolne przepisywanie numeru karty płatniczej i krok po kroku wypełnianie długiego formularza. Dziś porozmawiamy o tym, jakie metody płatności online są dostępne na polskim rynku. Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu!

Bramki płatności online

Pierwszą z metod płatności online są bramki. Bramki są coraz częściej wybieraną metodą zapłaty online, a najpopularniejszymi w Polsce bramkami są: Przelewy24, Dotpay, TPay czy PayU. Szczerze mówiąc, często trudno zdecydować się na konkretną bramkę, ponieważ różnice między ich ofertami są nieoczywiste na pierwszy rzut oka. Zwykle interesuje nas kwestia prowizji (we wszystkich powyższych ofertach minimalna prowizja zaczyna się od 30 groszy za transakcję, przy czym warto dokładnie przeczytać wykaz, bo tak jak napisaliśmy – są niewielkie różnice). Jeśli zamierzasz założyć swoje konto i korzystać z bramek online, koniecznie zwróć uwagę, ile zapłacisz za aktywację! PayU potrafi kosztować nawet 199 złotych za aktywowanie konta, a Przelewy24 już tylko 1,50 PLN. Co jeszcze jest istotne? Jakie typy karty płatniczej są obsługiwane przez daną bramkę (niektóre z nich akceptują tylko standardowe Visa i Mastercard). Bramki online charakteryzują się szybkim i łatwym dostępem do naszych środków finansowych, błyskawicznym czasem realizacji danej transakcji czy korzystaniem z kont przejściowych. Dodajmy, że wszystkie wymienione przez nas bramki posiadają wymagane certyfikaty, spełniają normy bezpieczeństwa i cieszą się dobrą opinią.

Szybkie przelewy online

Pamiętajmy jednak o tym, że płacić online chcą nie tylko osoby, które są na bieżąco z nowinkami ze świata technologii. Coraz częściej i starsi konsumenci doceniają wygodę płacenia bez wychodzenia z domu. Być może dlatego w Polsce najczęściej korzysta się z tzw. szybkich przelewów online. Aby zrobić taki przelew potrzebujemy jedynie konta elektronicznego w banku, z którego korzystamy. Dostęp do konta elektronicznego możemy mieć ze smartfona, komputera czy tabletu, co niezwykle ułatwia sprawę. Przelew online wypełnia się podobnie jak tradycyjny (wersja standardowa) albo korzysta się z ułatwień, np. Dotpay proponuje PayByLink, dzięki czemu wszystkie dane wypełniają się automatycznie i transakcja trwa zaledwie kilkanaście sekund. By się zabezpieczyć przed zbyt szybkim klikaniem, polecamy wybrać dodatkową usługę potwierdzenia kodem, który zostanie wysłany smsem na nasz numer telefonu.

BLIK
Płatności Blikiem to całkiem nowa możliwość na polskim rynku. Blik to sześciocyfrowy kod, który możemy wygenerować na naszym elektronicznym koncie bankowym (banki, które biorą udział w tym programie to: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Orange Finanse, Getin Bank). Kod wpisujemy w tabelkę "płatność Blikiem" i jednym kliknięciem płacimy za transakcję.